Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home2/skopjesp/public_html/index.php:4) in /home2/skopjesp/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home2/skopjesp/public_html/index.php:4) in /home2/skopjesp/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home2/skopjesp/public_html/index.php:4) in /home2/skopjesp/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 426
sportskopje.mk
top
logo

Почеток

Детали за најголемиот и најмасовен спортски настан во Град Скопје, на кој главен организатор е “Сојузот на спортови на Скопје” можете да погледнете на:  http://www.skopskimaraton.com.mk/

 
Семејна трка Печати

Во организација на Сојузот на спортови на Скопје, на 26.12.2010 (Недела) со почеток во 13:00 часот се одржa ХУМАНИТАРНА СЕМЕЈНА ТРКА за Среќна Нова 2011 година.

Повеќе...
 
Награда 13ти Ноември Печати

До,

Спортски здруженија во град Скопје - спортски медиуми


Предмет: Објавување конкурс за наградата 13ти Неомври на Сојузот на спортови на Скопје

 

Повеќе...
 
Мотоциклизам Печати

Во организација на Сојузот на спортови на Скопје и Мотоциклистичката Федерација на Македонија, на 3,4 и 5 Септември 2010 година, ќе се одржи 19то то меѓународно мото рели “Македонија Независност“ 2010.

Повеќе...
 
Мечување Печати

Мечувалечка Федерација на Македонија (МФМ) во соработка со Сојузот на спортови на Скопје е организатор на  10-тото Европско екипно првенство за мечување за ветерани, кое ке се одржи од 27- 30.05.2010 во спортската сала “Борис Трајковски“ - Скопје.

Повеќе...
 
Промоција на книга 100 спорт во Скопје Печати

Сојузот на спортови на Скопје објавува:

Повеќе...
 
Кајак на Диви води Печати

Нашиот најдобар кајакар Атанас Николовски го освои одличното 7мо место на Светското првенство во Кајак на диви води кое викендов се одржа на патеката во Тацен, Словенија.

Повеќе...
 
Трка на Солидарност Печати

Во организација на Спорт клуб СОФКА и Сојузот на спортови на Скопје, а под покровителство на Градоначалникот на Град Скопје, се одржа традиционалната 16та по ред  велосипедска трка “СРЕДБА НА СОЛИДАРНОСТА“ на ден 04.07.2010 на патеката од старата железничка станица до Средно Водно.

Повеќе...
 
« ПочетокПред123СледноКрај »

Банер

Пријатели

Банер
Банер
Банер
Банер

Спонзори

Банер
Банер
Банер

Медиумски спонзори

Банер
Банер
Банер

Кој е присутен?

Има 2 гости присутни

bottom

Сојуз на Спортови на Скопје.

buy adobe cs3 production premium adobe photoshop lightroom discount best buy roxio creator 2009 ultimate buy roxio creator 2009 special edition buy microsoft office onenote 2007 where to buy access 2007 adobe lightroom 3 discount code cheapest camtasia 6 cheap windows server 2003 software buy coreldraw x5 buy partition magic 8.0 buy outlook for mac only windows 7 retail student discount purchase windows 7 oem key purchase windows xp sp3 fundy designer 1.7 download cheap after effects upgrade buy after effects cs5 discount microsoft office 2010 professional cheapest office 2013 business best price windows 7 update buy illustrator cs3 cheap purchase microsoft windows 7 students best buy norton ghost 15.0 buying rosetta stone french windows xp pro oem download purchase toast 8 photoshop cs5 cost buy illustrator cs4 mac discount anime studio 6 prix du vrai viagra tadalafil acheter vente cialismg france viagra bestellen erfahrungen potenzmittel levitra kaufen cerco cialis farmacia vendita viagra on line viagra sur les femmes levitra mg costo cialis est il en vente libre au luxembourg? achat viagra internet donde comprar kamagra soft barata acheter viagra en pharmacie kamagra oral jelly preisvergleich cialis indicaciones