sportskopje.mk
top
logo

Почеток

Скопски Маратон Печати

Сојузот на спортови на Скопје за сите професионални и рекреативни атлетичари, како и сите љубители на маратонското трчање, сака да подари:

Повеќе...
 
Скопски маратон 2010 Печати

Победници на СКОПСКИОТ МАРАТОН 2010 се Томас Тотх од Унгарија во машка и Луција Кимано до БиХ во женска конкуренција.

Повеќе...
 
Скопски МИНИ МАРАТОН Печати

Во организација на Сојуот на спортови на Скопје, на ден 24.04.2010 (сабота) на кејот на реката Вардар, позади Луна Парк, се одржа промотивна детска трка – СКОПСКИ МИНИ МАРАТОН. Во трката во должина од 1.600 метри учествуваа околу 500 натпреварувачи, во 2 категории - машки и женски, од 7 и 8 одделение од Основните училишта од скопските општини. Еве ги и победниците на Скопскиот Мини Маратон:

Повеќе...
 
Мини Маратон Печати

По повод одржувањето на традиционалниот меѓународен атлетски СКОПСКИ МАРАТОН 2010, во организација на Сојузот на спортови на Скопје, на ден 24.04.2010 (сабота) ќе се одржи промотивна детска трка - МИНИ МАРАТОН.

 

Повеќе...
 
Скопски Маратон Печати

Организациониот одбор на СКОПСКИОТ МАРАТОН објавува дека има голем интерес за овогодинешниот Маратон и до сега се имаат пријавено повеќе од 200 натпреварувачи.

Повеќе...
 
Cartilasin- за здрави зглобови и сигурен чекор Печати

Направете нешто за Вашите зглобови уште денес.

Повеќе...
 
Скопски маратон 2010 Печати

Официјалниот постер за Скопскиот Маратон 2010.

Повеќе...
 
Скопски Маратон Печати

Организаторот објави дека патеката на Скопскиот маратон за сите трки останува иста како и минатата година.

Повеќе...
 
« ПочетокПред123СледноКрај »

Банер

Пријатели

Банер
Банер
Банер
Банер

Спонзори

Банер
Банер
Банер

Медиумски спонзори

Банер
Банер
Банер

Кој е присутен?

Има 7 гости присутни

bottom

Сојуз на Спортови на Скопје.

http://unit-tice.emn.fr/IMG/old-nick.php... http://unit-tice.emn.fr/IMG/old-nick.php... achat de cialis cialis mg forum combien coute le viagra en france cialis comparatif prix
  • viagra generique canada viagra suisse http://www.paysnedelamer.fr/?comps=3153&...
    1. achat vrai kamagra jelly http://www.ncld.org/?cmJ=G4486&cmC=67801... http://www.ncld.org/?cmJ=G4060&cmC=62922...
    acquistare propranolol on line famvir costo dulcolax costo
    http://www.periodiques-caraibeamazonie.f... forum comment acheter cialis en ligne achat de cialis