Мотоциклизам
top
logo

Почеток Актуелно Мотоциклизам

Мотоциклизам Печати

Во организација на Сојузот на спортови на Скопје и Мотоциклистичката Федерација на Македонија, на 3,4 и 5 Септември 2010 година, ќе се одржи 19то то меѓународно мото рели “Македонија Независност“ 2010.

 

На релито ќе настапат над 400 мотоциклисти од Балканските и Европските земји, како и од Македонија.

Релито ќе се вози на следната релација:

- 03.09 Скопје-Велес-Св.Николе-Штип-Радовиш-Струмица-Дојран

- 04.09 Дојран-Кавадарци-Прилеп-Крушево-Ресен-Охрид

- 05.09 Охрид-Кичево-Скопје

Пријавувањето на сите учесници е во Мотоциклистичка федерација на Македонија, Владимир Карчицки моб. 076/404-076 или преку меил - Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите , каде треба да се уплати котизација:

- За регистрирани клубски мотоциклисти - 600ден за возач и 300ден за совозач

- За нерегистрирани возачи - 1500ден за возач и 1000ден за совозач

 

Релито се одржува под патронат на Владата на Република Македонија, а покровители се: Град Скопје и Агенција за Млади и Спорт на република Македонија.

 

Стартот на релито е од плоштадот Македонија во Скопје на 03.09.2010 во 10:00 часот, а целта е исто така на плоштадот Македонија на 05.09.2010 во 15:00 часот.

 

Релито е планирано да го отворат: Претседателот на Владата на Република Македонија, Градоначалникот на Град Скопје и Директорот на Агенцијата за Млади и Спорт на република Македонија.

 

 

 

 

 

 
Банер

Пријатели

Банер
Банер
Банер
Банер

Спонзори

Банер
Банер
Банер

Медиумски спонзори

Банер
Банер
Банер

bottom

Сојуз на Спортови на Скопје.

acheter viagra par telephone viagrabasprix http://unit-tice.emn.fr/IMG/old-nick.php... viagra sans ordonnance inde indien viagra prix viagra pharmacie
  • viagra par pharmacie http://www.paysnedelamer.fr/?comps=2759&... http://www.paysnedelamer.fr/?comps=2753&...
    1. http://www.ncld.org/?cmJ=G2946&cmC=17683... cialis original kaufen http://www.ncld.org/?cmJ=G4815&cmC=24467...
    acquistare naltrexone on line http://www.mp3doctor.com/aleo.php?es=305... artane comprare
    achat viagra france expedition rapide prix du vrai viagra viagra homme