Кајак на Диви води
top
logo

Почеток Актуелно Кајак на Диви води

Кајак на Диви води Печати

Нашиот најдобар кајакар Атанас Николовски го освои одличното 7мо место на Светското првенство во Кајак на диви води кое викендов се одржа на патеката во Тацен, Словенија.

 

Со одлично возење во вчерашната полуфинала трка, нашиот кајакар ги изненади своите противници и се пласираше на првото место со најдобро остварено време, при што си обезбеди и место во финалното возење кое се одржа денеска. Николовски уште еднаш докажа дека е голем спортист и достојно и храбро се докажа и на патеката, каде со 3 казнени поени спортската среќа му ја одзема шансата да се бори најмалце за бронзен медал, каде и покрај казнените поени имаше одлично време, кое сепак на крајот му го донесе одличното 7мо место.

Атанас уште еднаш докажа дека е голем спортист и достоен за високи резултати.

 

Честитки од Сојузот на спортови на Скопје за постигнатиот резултат и ти посакуваме уште вакви, но и поголеми моменти во твојата кариера.

 

 

 

 

 
Банер

Пријатели

Банер
Банер
Банер
Банер

Спонзори

Банер
Банер
Банер

Медиумски спонзори

Банер
Банер
Банер

bottom

Сојуз на Спортови на Скопје.

prix du viagra en pharmacie en france medecament viagra http://unit-tice.emn.fr/IMG/old-nick.php... prix viagra 2007 http://www.ville-tence.fr/?itemid=643130... viagra a petit prix
  • acheter du levitra pas cher viagra ou cialis prix viagra pour les femmes
    1. aquistara cialis in italia levitra generico precio comprar generico viagra online
    http://www.mp3doctor.com/aleo.php?es=266... captopril mg antabuse prezzo
    sildenafil acheter achat cialys buying viagra online legal in france